Dzisiaj jest: 17.4.2024, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
WYBIERZ JĘZYK
Ogłoszenie:

Pomidory i papryka w szklarni

dodano: 2023.04.10 ważne do: 2023.07.09 wyświetleń: 54
Szczegóły ogłoszenia:
Pomidory i papryka to najbardziej popularne rośliny, które hodowane są w polskich szklarniach. Są to gatunki mające wyjątkowo podobne potrzeby co do gleby, warunków związanych z wilgotnością, temperaturą jak również nasłonecznieniem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na pewne różnice w budowie, jakie będą dotyczyły na przykład korzeni. Przełoży się to na odmienne wymagania związane z podlewaniem, utrzymaniem należytej wilgotności podłoża. Papryka oraz pomidory potrzebują gleby o pH od 6,0 do 7,0. Rośliny te lubią gleby obfite w potas, azot i fosfor. Jedną z różnic w uprawie jest temperatura, papryka potrzebuję około 5 stopni Celsjusza wyższej temperatury od pomidorów. Co więcej papryka wymaga także dłuższego nasłonecznienia.

Często plantatorzy decydują się na umieszczenie obu gatunków roślin w jednej szklarni, w tym przypadku możemy użyć automatykę, jaka umożliwi na ustawienie odmiennych warunków oświetleniowych dla poszczególnych pomieszczeń, boksów w których znajdują się pomidory jak również papryka.

Oferujemy profesjonalną automatykę do szklarni, jaka pozwala na stworzenie najlepszych warunków dla wzrostu pomidorów oraz papryki.

Garden Automation

tel: 500 739 049

emial: kontakt@gardenautomation.pl

Kontakt
gardenautomation
cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.